O MNE

KTO SOM?

Kto som? Som človek, ktorý má rád život, rada veci vidím, cítim, prežívam…a práve preto fotka. A video… milujem spomienky, milujem vidieť veci rôznym uhlom pohľadu. A teda… rozhodla som sa, že chcem aby práve fotka bola súčasť môjho života.

Vyštudovala som ekonomickú univerzitu. Už vtedy som vedela, že by som chcela robiť niečo  o troška viac kreatívnejšie, ale človek sa hľadá, niekedy si myslí, že musí robiť to, čo je práve IN a hlavne seriózne a vážne 🙂 .. vybrala som si pre mňa to najkreatívnejšie, čo z môjho pohľadu univerzita ponúkala – žurnalistiku. Ale po škole ma cesty viedli inými smermi. Získala som pár skúsenosti v realitách, pár skúseností v obchode.. a popritom robila tisíce fotiek do mojich malých kompaktov, telefónov, fotila a nahrávala si všetko čo som videla a kochala sa nad obrázkami.

A potom, keď prišiel ten správny čas, urobila som si kurz. Môj svadobný fotograf, človek, ktorý toho veľa precestoval a evidovala som ho na tomto trhu už veľa rokov, bol na pár hodín mojim lektorom a zasvätil ma do ovládania digitálnej zrkadlovky. Dal mi základ do expozície a poloautomatických režimov. Už o pár málo chvíľ na to, som zistila, že chcem a potrebujem vedieť viac. Našla som si ďalší kurz a tento krát som absolvovala kurz manuálneho režimu. Takže ovládanie fotoaparátu bolo zvládnuté. Ale ako sa ukázalo, stále mi to bolo málo… o pár mesiacov na to som nastúpila na niekoľko mesačný rekvalifikačný kurz do AKF, akreditovaný ministerstvom školstva, ktorý bol zakončený skúškou – takou malou/veľkou maturitou. Naučila som sa o svetle, kompozícii, portrétoch v prirodzenom svetle, aj v ateliéri, blesku, čo to o výtvarnej fotografii, experimente, tlači a dokonca aj akte. Umelecká stránka, technická stránka, história, známe osobnosti vo svete fotografie… boli to veľmi pekné mesiace, kde som okrem toho, že som sa veľa naučila, spoznala nových fotografov, kolegov a aj fantastických lektorov, s ktorými sme v kontakte dodnes.

Ale …stále nestačí. Chcem vedieť viac! A tak som si prešla workshopom Fashion and Beauty.  Naučila som sa, ako to funguje vo svete modelingu a ešte viac kreatívne svietenie, než som ovládala.

No a keďže som popri fotení rodiniek, detičiek, tehotenstiev a svadieb fotila aj produkt – či už šperky, alebo jedlo z jedálneho lístka či už pre reštauráciu, alebo  jedlo pre istý  e-book, posledný workshop, ktorý som absolvovala bol DRINK and FOOD. Pohľad iného fotografa a jeho štýl, je vždy prínosom aj do mojej práce. Mojím heslom je učiť sa, učiť sa, učiť sa a preto som ešte neskončila. Byť v komunite ľudí, ktorí milujú túto prácu rovnako ako ja, je pre mňa dôležité a preto tento siahodlhý úvod o mne určite čochvíľa ešte rozšírim.

A preto: Neváhajte ma osloviť, budem rada, keď bude moja práca súčasťou vašich spomienok 🙂 .

Lucia

Nájdete ma na sociálnych sietiach