Newborn

 

Novorodenecké fotenie

Fotenie tých najmenších bábätiek a teda fotenie novorodencov sa fotí u mňa v ateliéri v Zálesí, alebo u vás doma a to ideálne do 14-teho dňa bábätka. Najlepšie však medzi 6-10 dňom dieťatka. V prípade, keď sa nie je možné objednať skôr, dá sa individuálne dohodnúť aj fotenie o pár dní staršieho dieťatka. Postup dohodnem individuálne s každou rodinou.

Novorodenecké fotenie vyžaduje veľmi trpezlivý a citlivý prístup a preto je jedným z najnáročnejších fotení. Od toho sa odvíja aj jeho trvanie. Fotenie bábätka trvá v priemere 2-4 hodiny.Počas tejto doby 
bábätko uspávam, polohujem, upokojujem, spolu s rodičmi a to všetko tak, aby malo bábo pri fotení svoj kľud a komfort a boli uspokojené všetky jeho potreby. Nie nadarmo sa hovorí, že fotograf detí musí byť 
trpezlivý človek,každé dieťatko je iné, s niektorými bábätkami sa pracuje jednoducho, niektoré sú zvedavci, trvá im dlhšie zaspinkať, niektorí majú koliky a bolí ich bruško a to celý priebeh jemne komplikuje.
A práve preto je  dôležité prísť v tom termíne od 6-14 dní. Po tomto období už niektoré detičky začínajú trpieť kolikami, niektorým sa prejaví reflux, väčšina z nich už je viac hore a menej spinká.. 
pár drobčekov sa začne čistiť a ich pleť býva posiata krupičkou (áno, toto sa dá riešiť Photoshopom), ale hlavne: polohy, ktoré tak dôverne poznajú z bruška maminky a v ktorých sa fotia im sú prirodzené iba 
v týchto prvých dňoch po narodení. Čím je novorodenec starší, tým sú mú menej prirodzené určité polohy a potom je fotenie bábätka náročnou a dlhou "disciplínou".

Čo si treba na novorodenecké fotenie priniesť?

Odporúčam priniesť si jednorazové plienky. Veľa plienok :-) .Teda radšej viac ako menej, verte mi, píšem zo skúsenosti. Pokojne aj 5,6 ks. Ak ich nebude treba, ľahko ich odnesiete späť domov. 
Jednorázovú nepremokavú podložku a látkové plienky ak si bábätko zvykne odgrcnúť.
Ak je dieťatko dokrmované prineste si aj mliečko. 
A ak má bábätko cumlík prineste aj ten, veľa krát je dobrým pomocníkom pri uspávaní, keď bábo "vyrušujem" polohovaním.

V prípade ak máte záujem aj o spoločné fotky, tak odporúčam rodičom čo najjednoduchšie oblečenie. Cieľom je zamerať pozornosť na vás, nie na oblečenie. Farby su najkrajšie svetlé - biela je TOP :-) .
... i keď viem, že maminky v tomto období nemajú veľmi čas myslieť na seba, odporúčam make-up a jednoduché denné líčenie, fotkám to dodá úplne iný rozmer.. 
a ak naň nemáte čas doma, u mňa v ateliéri čas budete mať a to vtedy keď sa budem venovať vašemu bábätku. 
Prípadne môžete využiť služby našej vizážistky Márie Dvorčákovej, ktorá vám v čase keď fotím vaše dieťatko urobí príjemný make up a dohodou i účes.
A aby som nezabudla. Maminky vyzerajú najkrajšie v šatách, alebo v sukni, dodá to fotkám krásnu ženskosť. V kombinácii s dieťatkom sú potom fotky krásne a nežné.

Fotenie bábätiek je krásnou spomienkou na toto milé obdobie, ktoré tak rýchlo ubehne. Tak neváhajte a objednajte si fotenie novorodenca ešte v čase, keď je v brušku. Budete mať istotu, že sa vám ujde 
termín a ten sa dá v prípade komplikácii po pôrode zrušiť.

KDE MA NÁJDETE?
Ateliér sa nachádza v dedinke Zálesie, na Poľnej 88.  Je to dedinka, ktorá je cca 15 km od Bratislavy. Dostanete sa ku mne buď to cez Ivánku pri Dunaji, keď pôjdete smerom od Bratislavy, alebo z Mostu pri 
Bratislave cez Malinovo. Taktiež jednoducho od Senca, či okolitých dedín. 

Tak neváhajte a objednajte sa na newborn fotenie aj vy :-)

Ceny novorodeneckého fotenia si môžete pozrieť tu na stránke v časti CENNÍK.